محل تبلیغات شما

من قبل از اینکه طراحی سایت را یاد بگیرم چندین بار آموزش های مختلف html را در مراجع مختلف خوانده بودم اما آنقدر آن مراجع در مورد تگ ها و مشخصه های تگ ها توضیح می دادند که در نیمه راه خسته می شدم و آن را رها می کردم . تا اینکه در مرجعی که برای آموزش طراحی قالب سایت بود با تگ div آشنا شدم و یاد گرفتم که ابتدا با تگ های div ، اسکلت و ساختار اصلی سایت خود را بسازم و سپس هرگاه از بخشی از ظاهر این ساختار خوشم نیامد به سراغ یادگیری تگ های جدید بروم و با آنها سایت خود را بهتر و زیباتر کنم .

بنابراین در این مرحله شما را با تگ div آشنا می کنم ، شاید این آشنایی زود باشد اما حکمت دارد !!!

امروزه در اکثر سایت ها یک شکل برای بالای سایت (header) و یک ستون اصلی در وسط برای محتوای هر صفحه (content) ، دو ستون برای دو طرف ستون اصلی که شامل لینک ها ، اخبار کوتاه ، تبلیغات ، پیام ها و . می باشند (sidebar1 و sidebar2) و در پایین صفحه نیز بخشی برای تبلیغات ، معرفی شرکت صاحب سایت ، حقوق سایت و . (footer) ، به کار می رود . اما قبلا مشاهده کردید که مرورگر دستورات html را خوانده و بخش هایی را که باید نمایش دهد به صورت ستونی و پشت سرهم نمایش می دهد ، بنابراین ما به تگی نیاز داریم که با آن بخش های مختلف صفحه را از یکدیگر جدا کنیم و سپس بتوانیم بر روی هر بخش تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنیم ، به گونه ای که این تغییرات چیدمان سایر بخش ها را به هم نریزد . تگ مورد استفاده برای این منظور ، تگ div می باشد .

تگ div برای ساخت بدنه سایت

attribute یا مشخصه در html

پاراگراف ها در html ( تگ p )

، ,سایت ,تگ ,ها ,های ,div ,تگ div ,خود را ,با تگ ,، به ,تگ ها

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حمل و نقل بار از ترکیه به ايران مطالعات سیاسی ..................محمد حقی